Anasayfa >

Kurumsal

Hakkımızda

CoolREG ısıtma soğutma sistemleri ve elektrik üretimi konularında yenilenebilir enerji kaynakları (biokütle, jeotermal, güneş enerjisi) ve endüstriyel atık ısı kaynaklarını kullanarak ORC teknolojisini özgün türbin teknolojisiyle uygulayarak tasarımını üretimini ve bakımlarını yapabilen Türk firmasıdır.

CoolReg Heat Pumps

Isıtma,soğutma,sıcak su ihtiyaçlarını tek bir üniteden gerçekleştiren monoblok cihazlar.

CoolReg Power

İklimlendirme ihtiyaçları ile birlikte elektrik üreten monoblok cihazlar.

CoolReg ORC

Güneş enerjisi ve atık ısılardan elektrik üreten turbin ve iklimlendirme sistemleri.

CoolReg Solar

Güneş enerjisinden elektrik ve yüksek ısı üretebilmek için CSP (Consantra güneş enerji) ve takip sistemleri.

Tarihçemiz

Konfor (Evsel ve endüstriyel) ısıtma,soğutma ve kullanım sıcak suyu ihtiyaçlarını tek bir monoblok cihazdan sağlayan ısı pompaları üretimine başlandı.

2016

Isıtma, soğutma kullanım sıcak suyu ve mikro türbinler ile elektrik üretimi yapan ısı pompalarının üretimine başlandı.

2019

Atık ısıdan ve güneş enerjisinden elde edilen ısı ile endüstriyel soğutma ve ORC sistemleri ile elektrik üretimi sistemlerine başlandı.

2021

Çevre Politikamız

Günümüzde ülkelerin ekonomik ve sosyal kalkınma için en önemli sorunlarından birisi de ucuz, temiz, güvenilir ve kolay elde edilebilen bir enerji kaynağı sağlamaktır. Bu amaçla, yeni ve yenilenebilir enerji kaynakları ile etkin ve ucuz enerji üretim/kullanım teknolojilerinin geliştirilmesine yönelik yoğun araştırmalara ve uygulamalara devam etmekteyiz,

Son yüzyılda artan CO2 değişimi nedeniyle, dünyamızın ortalama sıcaklığında bir artma olduğu saptanmıştır. Dünya sıcaklığının artması, yeryüzüne yakın yerlerde ısınmaya, hava kürenin yukarı kısımlarında ise soğumaya neden olmaktadır,

Temel felsefemiz yukarıda belirttiğimiz olumsuz koşulları ortadan kaldıracak teknoloji ve ürünleri üretmek ve yaygınlaştırmak şirket olarak temel felsefemizdir.